24-letnia Belgijka, mająca problemy psychiczne, otrzymała zgodę na eutanazję

Aktualizacja: 2015-06-25 2:59 pm

24-letnia Belgijka o imieniu Laura od lat cierpi na depresję. Jako że nie radzi sobie z objawami choroby, postanowiła umrzeć. Młoda kobieta wystąpiła do lekarzy o legalną eutanazję i taką zgodę otrzymała. W rozmowie z flamandzką gazetą “De Morgen” („Ranek”) tak mówiła o swojej decyzji: – Życie nie jest dla mnie.

Portal „The Blaze” napisał że młoda kobieta mieszka we Flandrii Zachodniej. Interesuje się teatrem, uwielbia kawę i ma swoją grupę przyjaciół. Mimo tych małych radości, chciała umrzeć już dawno. Dzieciństwo spędziła z matką, która nadużywała alkoholu i dziadkami. Jej ojciec – również alkoholik – opuścił rodzinę rok po urodzeniu Laury. Jako nastolatka trafiła na obserwacje do szpitala psychiatrycznego.

Podobno Laura wielokrotnie próbowała popełnić samobójstwo. Jednocześnie jest to spokojna, rozważna i pewna siebie dziewczyna.

W Belgii stosowanie eutanazji na „życzenie pacjentów” jest coraz powszechniejsze. Każdego roku belgijskie sądy wydają około 400 pozwoleń na dokonanie eutanazji. W ciągu kilku ostatnich lat Belgia bardzo złagodziła prawo w tej materii. Jej śladem podąża też Kanada.

Źródło: polskatimes.pl

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-06-25)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82253 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]