Pastor nazwał islam religią szatańską. Prokuratura wszczęła śledztwo

Aktualizacja: 2015-06-23 11:00 am

Pastor z Irlandii Północnej może stanąć przed sądem, bo „obraził” islam. Nazwał religię mahometańską religią „pogańską” i „szatańską”. Mężczyzna został oskarżony o „islamofobię”.

Pastor James McConnell w maju ubiegłego roku przekonywał w sieci, że islam jest religią nie tylko pogańską, ale i szatańską. Bardzo szybko podniosły się głosy wskazujące na rzekomą skandaliczność tych wypowiedzi. Duchowny został wzięty w obronę przez pierwszego ministra Irlandii Północnej, Petera Robinsona.

Polityk stwierdził, że nie zaufałby duchowemu przewodnictwu muzułmanów, ale wyznawcy Allaha mogliby zrobić dla niego zakupy. Ostatecznie przeprosił za swoje słowa przed Centrum Islamskim w Belfaście. Po nagonce urządzonej na Robinsona, pastor McConnell wystosował oficjalne przeprosiny. Wcześniej przez dłuższy czas pastor bronił przedstawionej przez siebie oceny.

Teraz mężczyzna może stanąć przed sądem za „przestępstwo nienawiści”. Prokuratura poinformowała, że pastor miał możliwość uniknięcia śledztwa, ale nie zgodził się na przedstawione mu warunki. Po wybuchu afery McConnell zrezygnował ze stanowiska we wspólnocie, w której przewodził.

Zapewnia, że krytyka nie miała wpływu na decyzję o emeryturze. Pastor ma 78 lat. – Nie zamierzam się poddać. Nie dam się zakneblować – powiedział McConnell po wszczęciu przeciw niemu śledztwa. – Policja chciała zamknąć mi usta i mówić mi, jakie mam głosić kazania. To śmieszne. Wierzę w wolność słowa. Będę dalej głosił Ewangelię – dodał. 

Nie mam nic przeciwko muzułmanom, nigdy ich nie nienawidziłem, nigdy nikogo nie nienawidziłem. Jestem jednak przeciwko temu, w co muzułmanie wierzą. Oni mają prawo mówić, w co wierzą, a ja mam prawo mówić, w co ja wierzę – powiedział McConnell.

Źródlo: The Guardian

pach

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82212 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]