Rosjanie oceniają manewry NATO jako prowokacyjne

Aktualizacja: 2015-06-21 9:24 pm

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew bardzo krytycznie ocenił działania NATO w regionie, w tym serię ćwiczeń wojskowych.

“W tym kontekście oświadczono o tym, że dowództwo NATO planuje rozwinąć tu [w regionie Europy Środkowej] kontyngent o liczebności do 30 tys. ludzi, a Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg mówił o największym wzroście zdolności militatnych Sojuszu od czasu zimnej wojny. Przy tym poszczególne natowskie działania bardziej przypominają prowokacje niż manewry” – powiedział Patruszew w wywiadzie dla rosyjskiej gazety “Kommersant”. “Na zachodzie są skłonni napędzać histerię z powodu każdego pojawienia się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej rosyjskich samolotów w ramach zwyczajnego bojowego dyżuru. Już nie pierwszy raz łowią i nie mogą ujawnić rosyjskich okrętów podwodnych, które jakoby przenikają na skandynawskie wody. Wstrzemięźliwie odnosimy się do kolejnych demarche Sojuszu Północnoatlantyckiego z tak wydumanych powodów” – scharakteryzował rosyjskie stanowisko Patruszew. 

ria.ru/kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82163 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]