Rosyjski polityk chce zakazania w Rosji „Gry o Tron”: „Co dziesiąty bohater to dewiant seksualny”

Aktualizacja: 2015-06-15 2:35 pm

Witalij Miłonow, deputowany do miejskiego zgromadzenia prawodawczego w Sankt Petersburgu i członek partii Jedna Rosja uważa, że popularna książka oraz zrealizowany na jej podstawie serial są elementem szkodliwego wpływu zachodniej ideologii.

Miłonow opowiada się za opracowaniem konceptu ochrony rosyjskiej przestrzeni informacyjnej przed „wpływem zachodniej ideologii” i zakazywania wszystkich zachodnich produktów, uważanych za „szkodliwe”.  Jego zdaniem Internet i telewizja przejęły wiodąco funkcję w edukacji i wychowywaniu młodego pokolenia.

„Tu nie chodzi o sceny przemocy lub elementy ją promujące. Chodzi o to, że praktycznie każdy produkt kultury, który przychodzi do nas z Zachodu, promuje wartości wywołujące tworzenie się określonego paradygmatu poglądów na politykę i rzeczywistość. W dzisiejszych czasach, jakakolwiek gra czy serial telewizyjny nie jest zaledwie wesołą rzeczą do oglądania. Na przykład w książce ‘Gra o Tron’  co dziesiąty bohater jest dewiantem seksualnym” – uważa Miłonow, którego zdaniem promocja tego rodzaju produktów może doprowadzić do przyzwolenia na pewne zachowania. Jednocześnie opowiada się za wspieraniem  takich produktów, które promują tradycyjne rosyjskie wartości.

W przeszłości Miłonow sugerował m.in. wprowadzenie specjalnych egzaminów dla rowerzystów, a także zakazu publicznego pokazywania się w strojach kąpielowych.

Tass.ru / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82017 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]