Konferencja Episkopatu Polski propaguje odprawianie Najświętszej Ofiary byle gdzie i na byle czym

Aktualizacja: 2015-06-15 9:25 am

„Dobrze jest patrzeć na wszystko w perspektywie końca, bo wtedy wszystko nabiera właściwych proporcji – zaznacza ks. Michał Janocha, który jutro w archikatedrze warszawskiej przyjmie święcenia biskupie.”

źródło

Jak widać na załączonym obrazku bp Janocha potrzebuje dużo wody. Do czego? Ano do olewania szerokim strumieniem przepisów liturgicznych. Kryzys Kościoła to kryzys biskupów – zauważył 30 lat temu pewien arcybiskup. I z każdym dniem przekonuję się coraz bardziej, że miał rację. A za 10-20 lat nasz episkopat się będzie „pochylał z troską” nad problemem: dlaczego kościoły są puste…

Ciekawe, kiedy księża i biskupi polscy wreszcie dorosną, dojrzeją i spoważnieją?

 Napisał Dextimus dnia 14.6.15

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82007 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]