Londyński sąd: imigranci na Wyspach powinni mieć prawo do wymierzenia dzieciom klapsa

Aktualizacja: 2015-06-11 9:31 am

Brytyjski sąd w Londynie postanowił, że imigranci mogą dyscyplinować swoje dzieci fizycznie je karcąc, a pracownicy socjalni nie powinni się mieszać w prywatne życie imigrantów, tylko dlatego, że dają dzieciom klapsy.

Sędzia Anna Pauffley orzekała w sprawie siedmioletniego chłopca z Indii, który został rzekomo pobity przez ojca. Wcześniej mężczyzna miał uderzyć żonę. Chłopiec zeznał, że ojciec uderzył go „długim pasem”. Mężczyzna zaprzeczył. Stwierdził, że dał synowi klapsa, by go zdyscyplinować.  

W swoim orzeczeniu sędzina mówiła: “Nie sądzę, aby chłopiec otrzymał karę, którą można by było zakwalifikować jako przemoc fizyczną.” Sędzina dodała, że w przypadku imigrantów nowo przybyłych na Wyspy – ze względu na „odmienny kontekst kulturowy” – dopuszczalne jest fizyczne karcenie dzieci.  

Wyjaśniła, że wielu imigrantów dyscyplinuje dzieci dając im klapsa, co niepotrzebnie alarmuje obrońców praw dzieci i pracowników socjalnych. Jej zdaniem chłopiec, którego ojciec zbił, nie wydaje się, by ucierpiał „zanadto”. Skończyło się jedynie na smutku i krótkotrwałym bólu spowodowanym uderzeniem.

Brytyjska ustawa o ochronie dzieci z 2004 roku zabrania rodzicom fizycznego karania dzieci. W przypadku stwierdzenia na ciele dziecka siniaków, obrzęku, otarć, zadrapań itp. rodzic może być oskarżony o przemoc fizyczną i pozbawiony wolności do pięciu lat.

Decyzja ta nie spodobała się konserwatywnemu posłowi Philipowi Hollobone, który uważa, że nie mogą na terenie jednego państwa obowiązywać odmienne przepisy w odniesieniu do różnych środowisk.

Źródło: telegraph.co.uk., AS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81974 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]