Amerykanie przerzucili “niewidzialne” bombowce strategiczne do Europy

Aktualizacja: 2015-06-9 3:51 pm

Bombowce strategiczne B-2 zwane też “latającymi skrzydłami” przyleciały do bazy lotniczej Fairford w Wielkiej Brytanii.

Komentatorzy podkreślają, że ich przylot nastąpił w czasie gdy na Bałtyku i w Polsce trwają natowskie ćwiczenia BALTOPS 15 i SABER STRIKE. Trwają od wczoraj, zakończą się 19 czerwca, a obejmują terytorium Polski i państw bałtyckich. Dowództwo Sił Powietrznych twierdzi jednak, żeB-2 będą miały w Wielkiej Brytanii bardzo krótki postój, zaledwie dla zatankowania maszyn i wymiany załogi “bez wyłączania silników”. Ekspert od lotnictwa David Cenciotti nie ma wątpliwości, że chodzi o pokazanie “światowego zasięgu” amerykańskich bombowców i pogrożenie palcem Rosji tuż przy jej granicach.

Bombowce B-2 są wykonane w technologii stealth co oznacza, że są trudno wykrywalne przez radary. Mogą zabierać bomby konwencjonalne i jądrowe o łącznej masie 22,6 tony. Ich zasięg to prawie 10 tys. kilometrów przy czym i tak moga tankować w locie.

gazeta.pl/kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81929 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]