Homoseksualiści mieli swój turniej siatkówki. Miejscem rozgrywek była warszawska podstawówka

Aktualizacja: 2015-06-8 8:52 am

Między 5 a 7 czerwca odbywał się w Warszawie homoseksualny turniej siatkówki Volup Summer Cup 2015. Wydarzenie odbyło się w jednej ze szkół podstawowych na Ursynowie pod patronatem burmistrza Piotra Guziała.

W tym roku organizatorzy imprezy oprócz samej rywalizacji sportowej przewidzieli również „wspólną zabawę” w stołecznym klubie Nowa Jerozolima. W szkole podstawowej nr 340, gdzie uczą się małe dzieci, doszło po raz kolejny do zadziwiającej sytuacji. Placówka użyczyła miejsca uczestnikom gejowskiego turnieju siatkarskiego.

Warto podkreślić, że na początku marca 2015 r. odbyła się w Polsce międzynarodowa konferencja „Gender and Sexual Diversity in Sport”, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania. Celem spotkania była walka z homofobią w sporcie i promowanie sportowych imprez LGBT.

Źródło: niezalezna.pl

KRaj

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81878 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]