Berlin: w ramach „eksperymentu” oddano nastolatków pod opiekę pedofilów

Aktualizacja: 2015-06-7 12:35 pm

W latach 70. w ramach wychowawczego „eksperymentu” władze Berlina umieściły nastolatków pod opieką pedofilów. Wynika tak z najnowszej ekspertyzy, o której obszernie informuje „Die Welt”.

Berliński senat przekazał przynajmniej trzech nastolatków pod opiekę pedofilów, którzy byli już skazani za wykorzystywanie seksualne dzieci. Nie była to żadna pomyłka, a część „eksperymentu” wychowawczego.

„Die Welt” informuje o ekspertyzie z 1988 roku sporządzonej przez seksuologa Helmuta Kentlera. Mężczyźnie zlecono wcześniej sprawdzenie, czy homoseksualiści nadają się na rodziców zastępczych. Przy okazji Kentler przekonał władze miejskie, że można umieszczać dzieci pod opieką pedofilów. Seksuolog wyjaśnia w ekspertyzie, że pozyskał dla swojego projektu odpowiedzialną urzędniczkę, a następnie szybko znalazł trzech chłopców w wieku od 15 do 17 lat, którzy zgodzili się zostać oddani pod opiekę pedofilów zatrudnionych w Berlinie jako dozorcy.

Wykorzystywanie seksualne nastolatków przez pedofilów było z góry założoną częścią projektu. „Było dla mnie jasne, że trzej mężczyźni robią tak wiele dla ‘swoich chłopaków’ przede wszystkim dlatego, że utrzymują z nimi relację seksualną” – pisał Kentler.

„Die Welt” dodaje, że sprawa ta nie była jedynym takim ekscesem berlińskiego senatu. Część urzędu odpowiadająca za młodzież jeszcze w 1991 roku pomagała środowiskom dążącym do „emancypacji gejów, lesbijek i pedofilów” nawiązywać kontakty z organizacjami z całych Niemiec, zajmującymi się taką właśnie „problematyką”. Nie wiadomo, jak długo trwało to wsparcie oraz czy miało również charakter finansowy.

Źródło: „Die Welt”

pach

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81871 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]