O. Michael Negeeb: Francjo przebudź się, umiarkowany islam nie istnieje!

Aktualizacja: 2015-06-3 12:52 pm

Iracki dominikanin ojciec Michael Negeeb przebywał w Paryżu na inauguracji wystawy pt. „Mezopotamia, skrzyżowanie kultur: Wielkie Czasy Manuskryptów Irackich”, otwartej od 20 maja do 24 sierpnia w salach Archiwów Państwowych. Zakonnik ratujący skarby kultury przed dżihadystami podkreślił, że „umiarkowany” islam nie istnieje!

W trakcie wystawy prezentowane są manuskrypty ocalone przed zniszczeniem przez Dominikanów z Centrum Skanowania Manuskryptów Wschodu (CNMO) Ojciec Michael Negeeb przypomniał, że jego klasztor w Mosulu po opanowaniu przez Państwo Islamskie został przekształcony na więzienia.

„To nie o nas się boimy, ale o Francję, o was francuscy chrześcijanie! Była to ziemia chrześcijańska… Trzeba dużo modlić się do Maryi na różańcu o nawrócenie muzułmanów. Bo inaczej to…. Cywilizacja chrześcijańska w Europie jest uśpiona i nie zdajecie sobie sprawy, że islam się do was zbliża., jutro Daesz (Islamskie Państwo) będzie u was” – napisał na swoim blogu zakonnik.

„Przybyłem i będę wracać, by mówić: czuwajcie, obudźcie sumienia, dusze, ducha (…). Nazajutrz, po zamachu w styczniu, tutaj w Paryżu, muzułmanie Francji zażądali budowy 2 tys. nowych meczetów i rząd powiedział: tak. A gdyby tak chrześcijanie domagali się budowy 2 tys. kościołów ?. Trzeba najpierw wypełnić wasze świątynie. Islam umiarkowany nie istnieje!– tłumaczył duchowny.

„Islam jest islamem, religią podboju, w której nie ma miejsca na słowo miłość. Dzieje się tak, że Koran propagowany we Francji, to Koran osłodzony, zmiękczony, by przyciągać ludzi, ale jego centrum jest twarde, silnie zakorzenione. Islamiści przenikają do rodzin i robią później swoje” – alarmował dominikanin.

„Koran tutejszy to nie jest Koran dżihadystów. Jest u was od 7 do 8 mln. muzułmanów: to liczy się dla ludzi polityki i chcą oni im się przypodobać, bo opuszczając chrześcijan liczą na ich głosy. Francuska laickość nie jest dobra: jest fałszywa, nieprawdziwa. Prawdziwa pozwala każdej religii na wolne praktykowanie kultu. U was: ignoruje się chrześcijan przymilając się Żydom i muzułmanom” – stwierdził o.Mickael Negeeb.

Jego zdaniem dobrze zrozumiał to Prymas Francji ks. kard. Philippe Barbarin, który, który ogłosił 9 nowenn za Francję. „Trzeba się dużo modlić. Modlić się codziennie w rodzinie. Modlić się z przyjaciółmi. Modlić się z dziećmi, modlitwa dzieci jest szczególnie miła sercu Jezusa. Modlić się do Maryi na różańcu. Mieć pokój i nadzieję. Bądźcie chrześcijanami zarażającymi innych, szczęśliwymi misjonarzami, bo wiara nie jest tylko domeną prywatną. Bądźcie apostołami w waszym miejscu życia, mówcie o Jezusie w waszym otoczeniu” –wzywał iracki zakonnik. „Jeżeli chrześcijanie są letni, świat będzie zimny. To przez was Francja może ponownie stać się ziemią żyjącą i chrześcijańską” – zachęcał o. Negeeb.

Franciszek L. Ćwik

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81791 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]