Kanada: seria profanacji w kościołach

Aktualizacja: 2015-06-1 1:53 pm

Współczesna historia spokojnej i wydawać by się mogło tolerancyjnej Kanady nie pamięta takich wydarzeń. W ciągu miesiąca wandale zniszczyli i sprofanowali tam aż trzy kościoły!

Do aktów wandalizmu i zbezczeszczeń doszło w trzech różnych stanach. Zniszczono m.in. wnętrza kościołów,  a chuligani „ozdabiali” ściany obraźliwymi graffiti. W jednej ze świątyń (Św. Katarzyny w stanie Ontario) skradziono nawet  pełną, żelazną puszkę na ofiary. Przed kościołem natomiast sprofanowano znajdujący się tam obraz Najświętszego Serca Jezusowego. W innym kościele, odległym o setki kilometrów, figura Chrystusa została zamalowana czarną farbą. Na ścianach kościoła pojawiły się obraźliwe napisy. Jeden z nich głosił: „W środku nie ma tego żydowskiego Boga”!

We wszystkich przypadkach policja prowadzi śledztwo z artykułu o „nienawiści na gruncie religijnym”.

Informacje o tego typu zdarzeniach w Kanadzie to rzadkość. Stąd seria wydarzeń z ostatnich tygodni może napawać niepokojem. Przez długi czas kanadyjscy wierni nie słyszeli o żadnych przejawach nietolerancji religijnej. Dokładnie rok temu doszło jednak do sprofanowania kościoła Św. Marcina de Porres w jednej z dzielnic stolicy kraju, Ottawie. Zniszczono wówczas tabernakulum, zdewastowano organy, a na murach pojawiły się satanistyczne napisy.

ChS

Źródło www.sedmitza.ru, L’Observatoire de la Christianophobie

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81755 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]