Szybki koniec homoseksualnej parady w Moskwie

Aktualizacja: 2015-06-1 1:40 pm

Mimo braku zgody lokalnych władz usiłowali przeprowadzić demonstrację w centrum Moskwy. Spotkali się z reakcją przeciwników i milicji.

Demonstracja rozpoczęła się od wjazdu jednego z jej organizatorów na quadzie i odpaleniu świecy dymnej. Na tym się również skończyło bowiem do akcji wkroczyła policja. Pojawili się także przeciwnicy manifestowania homoseksualizmu z młodzieżowej, prawosławnej organizacji “Wola Boża”. Funkconariusze zajęli się jednymi i drugimi. Zatrzymali około 20 osób spośród jednych i drugich.

Władze Moskwy od lat odmawiają zgody na wydarzenia publiczne na których mogło by dojść do ekspozycji homoseksualizmu.

tvn.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (31 maja 2015)


Marsz homoseksualistów przeszedł przez Kijów

W Kijowie odbył się “Marsz Równości” organizowany przez środowiska homoseksualne. Zgromadziłokoło 300 osób.

Pochód rozpoczął się wczoraj przed południem. Organizatorzy uprzedzili uczestników by się nie rozpraszali, Prawy Sektor zapowiadał bowiem kontrakcję. Manifestacja otrzymała też bardzo solidną obstawę funkcjonariuszy milicji, która rozproszyła grupę około 30 przeciwników manifestacji, zatrzymując 25 z nich. Doszło do ostrego starcia bowiem aż 9 funkcjonariuszy odniosło obrażenia w tym jeden ciężkie, finkcjonariusz ten przebywa pod respiratorem. Wcześniej członkowie Prawego Sektora próbowali rzucać w uczestników “Marszu Równości” petardami i świecami dymnymi. Poważne obrażenia odniósł co najmniej jeden z kontrmanifestantów, członek batalionu “Sicz”.

Za: Kresy.pl (07 czerwca 2015) – “Marsz homoseksualistów przeszedł przez Kijów [+VIDEO/+FOTO]”


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81751 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]