Z wojskowego ośrodka USA rozsyłano baterie wąglika

Aktualizacja: 2015-05-30 8:38 am

Wojskowe Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób z Utah przez pomyłkę rozesłało pakiety z żywymi bakteriami śmiertelnie groźnego wąglika.

Pakunki z wąglikiem wysłano do ośrodka w Australii. Miały tam dotrzeć pakiety z martwymi bakteriami. To nie pierwsza taka pomyłka. Wcześniej żywe bakterie wysłano do amerykańskiej bazy lotniczej w Osan, w Korei Południowej. Materiał został wykorzystany w czasie ćwiczeń. Oznacza to, że eksponowanych na zakażenie było 22 żołnierzy US Army. Pentagon zapewnia jednak, że nie ma zagrożenia dla ludności, gdyż ćwiczenia odbywały się w “warunkach laboratoryjnych”.

tokfm.pl/kresy.pl

Za: Kresy.pl (29 maja 2015)


Alarm biologiczny – żywy wąglik rozesłany do 51 miejsc

Pentagon poinformował, że wojskowe laboratorium rozesłało pakiety z żywym wąglikiem do znacznie większej liczby adresatów, niż pierwotni przyznawano.

Tydzień temu pisalismy o pomyłce Wojskowe Centrum Zwalczania i Prewencji Chorób z Utah, które rozesłało adrestom zasobniki z żywymi bakteriami wąglika: http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/z-wojskowego-osrodka-usa-rozsylano-baterie-waglika

Wczoraj Pentagon przyznał, że niebezpieczeństwo ma znacznie szerszy zasięg niż pierwotnie informowano. Kolejne informacje mówiły najpierw o 24 laboratoriach w 11 stanach USA i 3 państwach, według wczorajszych mowa była nawet o 51 laboratoriach w 17 stanach i trzech obcych krajach – o czym informował zastępca sekretarza obrony Robert Work. Według Pentagonu w Wojskowym Centrum nastąpiła pomyła – zamierzano wysłac martwe bakterie dla celów badawczych, tymczasem zarazki w próbce pobranej z tego samego materiału jaki znalazł pakietach okazały się aktywne. Work twierdzi, że liczba adresatów niebezpiecznych pakietów może się jeszcze zwiększać. Zaznaczył, że jak na razie nie odnotowano żadnego przypadku infekcji.

cnn.com/kresy.pl

Za: Kresy.pl (04 czerwca 2015)


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81701 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]