Komorowski wycofał z konsultacji projekt złożony tuż przed II turą wyborów

Aktualizacja: 2015-05-25 2:45 pm

Kancelaria Prezydenta wycofała z konsultacji projekt zmian w prawie, który przewidywał możliwość przejścia na emeryturę przez osoby, które nie osiągnęły wieku emerytalnego, ale które mają co najmniej 40-letni staż składkowy.

Krótki okres, jaki pozostał do zakończenia kadencji, oraz konieczność przeprowadzenia szerokich konsultacji publicznych i politycznych projektu ustawy przewidującego możliwość przejścia na emeryturę przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego przez osoby posiadające co najmniej 40-letni staż składkowy, przesłanego w piątek do konsultacji społecznych, powodują, że niemożliwe jest przeprowadzenie w całości procesu konsultacyjnego i legislacyjnego projektu – oznajmiła Kancleria Prezydenta w komunikacie.

Jednocześnie zaznaczono, że “z uwagi na wynik wyborów, prezydent RP nie powinien, jeśli nie jest to konieczne, podejmować istotnych decyzji w okresie, jaki pozostał do końca kadencji”. “W związku z powyższym, Kancelaria Prezydenta RP wycofuje projekt ustawy z procedury konsultacji” – głosi komunikat.

PAP / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (25 maja 2015)


Komorowski jeszcze przepchnie ustawę o in-vitro? PO zapowiada, że przegrany musi jeszcze podpisać kilka ustaw

Odsunięcie Bronisława Komorowskiego od władzy nie nastąpi jeszcze dziś. Mimo zwycięstwa Andrzeja Dudy, miejsce ustępującego prezydenta zajmie dopiero 6 sierpnia. Do tego czasu Komorowski może jeszcze w Polsce namieszać, czego bardzo chcieliby politycy PO.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński udzielił wywiadu radiostacji TOK FM. W rozmowie z Dominiką Wielowyejską komentował porażkę Bronisława Komorowskiego w wyścigu o prezydenturę. Dziennikarka zapytała polityka także o plany na najbliższe dwa miesiące, kiedy to w pałacu prezydenckim urzędował będzie nadal dotychczasowy prezydent.

Jedno czego na pewno nie należy robić, to oferowanie wyborczych cukierków i zmieniać zasady dotychczasowego działania. Ale trzeba dokończyć pracę nad ustawami, które są szczególnie istotne. M.in. chodzi o prawo podatkowe. Musimy przejrzeć te projekty i zająć się tymi, które Andrzej Duda może zawetować w sierpniu czy wrześniu, a które z naszego punktu widzenia są ważne i jak najszybciej je przeprowadzić.

Słowa Grupińskiego po raz kolejny pokazują arogancję, butę i niegodziwość tej władzy. W tak uwielbianej przez siebie demokracji Platforma otrzymała od wyborców czerwoną kartkę, Polska wyraźnie przechyliła się na prawą stronę, ale politycy tej partii i tak chcą przeforsowywać odrzucone przez społeczeństwo szkodliwe projekty.

Posłowie z sejmowej podkomisji zdrowia już w ubiegłą środę przyjęli projekt ustawy „o leczeniu niepłodności”. Całkowicie zlekceważyli uwagi opozycji i ekspertów, w tym prawników z Instytutu Ordo Iuris. „Pośpiech nie ma w tej sprawie żadnego uzasadnienia poza kalendarzem wyborczym. Prace nad rządowym projektem nabrały szybkiego tempa po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich” – informował wówczas „Nasz Dziennik”.

Źródło: TOK FM

kra

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-05-25)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za:
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81611 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]