Amerykański żołnierzu! W czerwonych szpilkach naprzód marsz!

Aktualizacja: 2015-04-24 10:21 am

Kadeci z Korpusu Szkolenia Oficerów Rezerwy publicznie maszerowali w szpilkach, oczywiście w ramach walki z przemocą seksualną. – Nie mieliśmy wyboru – twierdzą sami żołnierze.

Amerykański żołnierzu! W czerwonych szpilkach naprzód marsz!Kadeci w różowych szpilkach maszerowali już dwukrotnie, w Stanach Zjednoczonych kwiecień jest bowiem miesiącem podnoszenia świadomości dotyczącej molestowania seksualnego kobiet. Żołnierze twierdzą jednak, że nikt ich o zdanie nie spytał: otrzymali rozkaz i jego niewykonanie wiązałoby się z sankcjami dyscyplinarnymi.

„Właśnie wydałem 16 dolarów na parę butów na obcasach, które teraz muszę pomalować na czerwono tylko po to, by je wyrzucić jak tylko 300 z nas skompromituje amerykańską armię” – pisał jeden z kadetów na stronach serwisu Imgr.com. „To wstyd i brak szacunku wobec munduru” – twierdził jeden z komentatorów na fanpage’u Korpusu. „Jako emerytowany sierżant sztabowy uważam, że dowództwo powinno zostać zmienione. Naruszono regulamin. Mam tego dość. Po 33 latach okazuje się, że tak teraz szkolimy naszych oficerów” – pisze kolejny komentator.

Sprawa wywołała w Stanach Zjednoczonych poważny skandal. Dowództwo Kadetów Armii Stanów Zjednoczonych informuje, iż kadeci faktycznie powinni uczestniczyć w imprezach mających na celu walkę z przemocą seksualną. Zaznaczało jednak, iż nie jest to obowiązkowe i kadeci nie powinni być karani w przypadku nieobecności. Nie nakazało także… zakładania szpilek.

Część kadetów twierdzi z kolei, że zupełnie inne rozkazy otrzymali od swoich bezpośrednich przełożonych. Kierownictwo Korpusu temu zaprzecza, sprawę zbada więc dowództwo.

Źródło: infowars.com, washingtontimes.com

mat

fot. Temple University Army ROTC/FACEBOOK

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81359 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]