„Avvenire”: krytyka Benedykta XVI jest wyrazem “wyniosłości Francji i Zachodu”

Aktualizacja: 2009-03-26 10:50 pm

Redakcja „Avvenire”: “Paryż ma ambicje pouczania papieża, który ośmielił się wezwać narody afrykańskie, by podniosły głowę i zabrały głos”.

W artykule redakcyjnym dziennik włoskich biskupów stwierdza, że “Paryż ma ambicje pouczania papieża, który ośmielił się wezwać narody afrykańskie, by podniosły głowę i zabrały głos”.

Według dziennika musiało to wywołać sprzeciw w tych, którzy „do Afryki przybywali zawsze w charakterze panów”. Słowa Benedykta XVI na temat prezerwatyw i AIDS, dodaje gazeta, wywołały zgorszenie „w szczególności we Francji, we wrażliwych uszach ministrów i rzeczników rządu, zadumanych intelektualistów i usłużnych profesorów”, którym wydaje się, że prezerwatywa jest czymś „wyzwalającym i zbawczym”.

„Avvenire” podejrzewa, że reakcje te to szukanie alibi „dla sumienia zamożnego i zarozumiałego Zachodu, jak nigdy pochłoniętego kontemplacją pępka swoich przekonań i maskowaniem własnego egoizmu”.

Christianitas za: KAI/jad/wiara.pl

Za: Christianistas.pl


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8111 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]