Homo-prowokacja Hollande‘a! Pederasta ma być ambasadorem w Watykanie

Aktualizacja: 2015-04-10 11:05 pm

Prezydent François Hollande podtrzymuje kandydaturę Laurenta Stefaniniego na ambasadora Francji przy Stolicy Apostolskiej. Choć jego kandydaturę przedstawiono w styczniu br., dotychczas nie otrzymała ona wymaganej zgody z Watykanu, mimo że – według dziennika „La Croix” – zazwyczaj zabiera to nie więcej niż miesiąc. Stolica Apostolska nie komentuje sprawy, lecz francuskie media spekulują, że powodem może być homoseksualizm kandydata.

Zdaniem Hollande’a 54-letni Stefanini, obecny szef protokołu ministerstwa spraw zagranicznych, jest jednym z najlepszych francuskich dyplomatów i ma wszystkie wymagane kwalifikacje na stanowisko ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. W latach 2001-2005 pracował już w tej placówce dyplomatycznej jako pierwszy radca, a następnie był doradcą ds. religijnych w MSZ w Paryżu. Jest katolikiem, kawalerem, nie ma dzieci, nie zamierza też być twarzą lobby gejowskiego – pisze „La Croix”.

Według gazety jego kandydaturze sprzyja także hierarchia kościelna, w tym arcybiskup Paryża kard. André Vingt-Trois. Także rzeczniczka ruchu na rzecz obrony małżeństwa i rodziny Manif pour tous, Ludovine de la Rochère zdementowała pojawiające się w prasie informacje, jakoby interweniowała przeciwko kandydaturze Stefaniniego u nuncjusza apostolskiego we Francji.

„La Croix” zauważa, że na obecnym etapie brak zgody Stolicy Apostolskiej nie oznacza jeszcze odrzucenia kandydatury, choć kilkumiesięczne opóźnienie może je zapowiadać. Według informacji dziennika, zbyt szybko Francja uznała, że zgoda została wydana, o czym tamtejsza prasa informowała już pod koniec stycznia br.

Ponadto przedstawienie kandydatury osoby homoseksualnej miało zostać odebrane w Watykanie jako prowokacja.

Nie po raz pierwszy w ostatnim czasie Francja ma problemy z obsadą ambasady przy Stolicy Apostolskiej. W latach 2007-2008 stanowisko ambasadora wakowało przez ponad rok, gdy zgody nie uzyskały kandydatury pisarza Denisa Tillinaca, żyjącego w ponownym związku małżeńskim po rozwodzie, oraz Jeana-Loupa Kuhna-Delforge’a (obecnego ambasadora w Grecji), homoseksualisty, który zawarł związek cywilny ze swym partnerem.

KAI, kra

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81061 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]