Belgijscy politycy do Papieża: nie podważaj świeckich dogmatów!

Aktualizacja: 2009-03-26 7:40 pm

Prezerwatywa jest niezastąpiona w profilaktyce AIDS – oto prawda objawiona europejskim elitom, której podważanie równa się paleniu na medialnym stosie.

Wystarczyła dosłownie wzmianka Benedykta XVI o prezerwatywach i jest popłoch wśród liberalnych i lewicowych polityków. Belgijski parlament w czwartek przygotuje rezolucję do rządu by ten oficjalnie zareagował na słowa papieża.

Zieloni, liberałowie i socjaliści – pomysłodawcy rezolucji – domagają się, by szef dyplomacji Karel De Gucht wezwał apostolskiego nuncjusza w Brukseli i wręczył mu notę protestacyjną.

Posłowie chcą, żeby Belgia reagowała wobec każdego kraju i każdej organizacji międzynarodowej, która podważyłaby korzyści płynące ze stosowania prezerwatywy w profilaktyce AIDS. Jedna z poprawek zakłada nawet, że rząd ma odwołać belgijskiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej.

Choć od parlamentarnej inicjatywy dystansuje się chadecki premier, to minister De Gucht – flamandzki liberał – zapowiedział, że jeśli rezolucja zostanie przyjęta, to się do niej zastosuje. Wezwie nuncjusza i prosto w twarz powie mu, że “papież się myli”.

Benedyktowi XVI nie pomaga także prymas Belgii kardynał Godfried Danneels. Mówi, że następca św. Piotra był mało dyplomatyczny, podając w wątpliwość skuteczność prezerwatyw w walce z AIDS. – Papież nie powiedział tylko tego, ale uważam, że lepiej by zrobił tego nie mówiąc – powiedział kardynał.

Znany z liberalnych poglądów Danneels dodał, że on sam uważa, że prezerwatywa choć nie rozwiąże problemu AIDS w Afryce, jest czasami jedynym sposobem uratowania życia. – Nie myślę, aby papież chciał powiedzieć, że nigdy nie jest to dozwolone. Powiedział po prostu: nie w ten sposób nauczycie ludzi brać swój los w swoje ręce – tłumaczy po swojemu papieskie słowa prymas Belgii.

AJ/Kontakt/PAP/p>

Za: Fronda.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8105 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]