Bluźnierczy napis na progu bazyliki w Bordeaux. Lokalna władza nie reaguje

Aktualizacja: 2015-04-8 12:20 pm

W czasie Świąt Wielkanocnych na progu bazylik Saint-Seurin w Bordeaux nieznani sprawcy wymalowali bluźnierczy napis – „Bóg jest gejem”.

We Francji nie ustają ataki na kościoły i miejsca chrześcijańskiego kultu. Niemal każdy dzień przynosi kolejne dowody zawziętości „laicyzatorów” znad Sekwany. Okres Wielkanocny tradycyjnie już przyniósł wysyp bezbożnych aktów wymierzonych w katolickie świątynie. Na progu na progu bazylik Saint-Seurin w Bordeaux nieznani sprawcy wymalowali napis „Bóg jest gejem”.

Nie jest to pierwszy przypadek antychrześcijańskich wybryków, których ofiarami padają miejsca kult w Bordeaux. Bluźniercze napisy i rysunki nie wzbudzają jednak zainteresowania lokalnych władz i wymiaru sprawiedliwości.

FLC, luk

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=81011 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]