Indyjskie samoloty transportowe zniknęły na Ukrainie

Aktualizacja: 2015-03-30 8:57 pm

Zgodnie z kontraktem z 2009 kijowskie państwowe zakłady Antonowa miały zmodernizować 40 samolotów indyjskich samolotów transportowych An-32s. Tymczasem po pięciu z nich wszelki ślad zaginął.

Mimo interwencji indyjskich czynników dyplomatycznych Ukraińcy nie potrafili określić co stało się z pięcioma indyjskimi transportowcami. W związku z tym indyjski minister obrony Manohar Parrikar wstrzymał wysyłkę kolejnych sztuk na Ukrainę, gdzia miały być przebudowywane w takim zakresie by powiększyć ich ładowność z 6,7 do 7,5 tony. Podobnie od remontów odsunięto także ukraińskich pracowników, którzy mieli prowadzić modernizację indyjskiego sprzętu w samych Indiach. Było to tym bardziej oczywiste, że fabryka Antonowa przestała im przysyłać niezbędne części. Hindusi zapłacili Ukriańcom w ramach kontraktu 400 milionów dolarów.

rt.com/kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80823 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]