Ukraińcy nie obejrzą w telewizji rosyjskich seriali – zakazano ustawowo

Aktualizacja: 2015-03-18 9:28 pm

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Władimir Grojsman podpisał dziś ustawę “O wniesieniu poprawek do niektórych ustaw Ukrainy odnoszących się do ochrony przestrzeni radio-telewizyjnej”.

“Dopiero co podpisałem ustawę zakazującą seriali propagowanych przez państwo-agresora” – pochwalił się na swoim profilu na portalu Facebook Grojsman. Jak zaznczył uchwalona ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta, który wydaje się formalnością. “Chciałem wszystkim pogratulować, teraz z naszych ekranów zniknie telepropaganda, która skaża naszą historię i uwzniośla agresora” napisał przewodniczący ukraińskiego parlamentu. Jak podkreślał ukraińśkie stacje telewizyjne mają dwa miesiące, na zastąpienie zakazanych rosyjskich produkcji. Jak podkreślił Grojsman “nie dotyczy seriali o miłości”, a jedynie “propagandowych agitek”. W rzyczywistości ustawa zakazuje wszelkich filmów gdzie pojawia się rosyjska armia bądź organa spraw wewnętrznych.

unian.net/kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80533 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]