Francuski socjalista wyniósł krzyż z sali obrad. Rada Departamentalna domaga się dla niego kary

Aktualizacja: 2015-03-18 5:04 pm

W przypadku francuskich socjalistów wrogość wobec chrześcijaństwa pozostaje rzeczą niezmienną. Potwierdził to ostatnio Pierre Freyburger, lewicowy radny z departamentu Górnego Renu. Socjalista wyniósł krzyż z sali obrad rady departamentalnej. Dlaczego? Jak sam twierdził, chodzi przecież o przestrzeń „republikańską”. Według samej rady departamentalnej Freyburger złamał prawo i powinien zostać ukarany.

Czy prawicowi deputowani zaakceptowaliby, gdyby w Zgromadzeniu Narodowym wisiał krzyż? – prowokował Pierre Freyburger. Jak dodawał, krzyż zdjął, by go umieścić tam, gdzie powinien się znajdować – w kościele. Tylko wtedy – kontynuował – Rada Departamentalna mogłaby pracować legalnie.

Sytuacja prawna nie jest jednak tak jasna, jak chciałby tego socjalista. Pierre Freyburger naruszył zasady obowiązującego w Alzacji konkordatu, a jego czyn w świetle tamtejszych przepisów można zakwalifikować jako kradzież. Domaga się tego sama Rada Departamentalna. – Jakie sankcje zastosuje premier Manuel Valls, który tak walczy o przestrzeganie republikańskiego prawa?. A być może prawo to stosuje się tylko wtedy, kiedy jest antychrześcijańskie? – pyta katolicki publicysta, Xavier Celtillos.

Twierdzenia Pierra Freyburga, jakoby swoich gestem chciał bronić laickości, są kłamstwem skrywającym nienawiść do chrześcijaństwa. Freyburg znany jest z proislamskich sympatii, będąc zastępcą mera Miluzy wniósł projekt… budowy meczetu w tym mieście. Co więcej, dzięki niemu muzułmanie otrzymali bezpłatnie teren pod zabudowę i 240 tysięcy euro… z kieszeni francuskiego podatnika.

FLC

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80477 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]