Rosja myśli o stworzeniu własnego „euro”

Aktualizacja: 2015-03-13 2:37 pm

Kreml poinformował na swojej stronie internetowej, że Rosja zbada możliwość utworzenia wspólnej waluty w Unii Eurazjatyckiej.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, prezydent Rosji Władimir Putin nakazał rządowi i bankowi centralnemu rozpoczęcie prac z regulatorami finansowymi państw z Unii Euroazjatyckiej. Do 1 września ma zostać opracowany raport „określający kierunek finansowej i walutowej integracji w ramach Unii Euroazjatyckiej oraz sprawdzający wolę i możliwość stworzenia unii walutowej w przyszłości”.  

Unia Eurazjatycka została powołana 1 stycznia 2015 roku. W jej skład wchodzą Rosja, Armenia, Kazachstan i Białoruś.

PAP / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80392 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]