Złamali prawo, bo zachowali religijne przekonania

Aktualizacja: 2009-03-24 2:17 pm

W Wielkiej Brytanii para homoseksualistów złożyła doniesienie na właścicieli hotelu. Powód? Nie chcieli udostępnić im pokoju z łożem małżeńskim – donosi dziennik „Daily Telegraph”.

W rozumieniu brytyjskiego prawa dwaj mężczyźni, Martyn Hall i Steven Preddy tworzą związek cywilny. Jako para w sierpniu zarezerwowali sobie pokój w hotelu Chymorvah w Marazionie. Gdy tam przybyli, usłyszeli od właścicieli, państwa Bulls, że wolne pokoje czekają tylko na małżeństwa heteroseksualne.

Martyn Hall złożył skargę w sądzie i domaga się odszkodowania w wysokości z tytułu dyskryminacji na tle seksualnym.

– Kiedy otworzyliśmy nasz pensjonat w 1986 roku przyświecała nam idea stworzenia miejsca przyjaznego rodzinie – mówią państwo Bulls. Na stronie internetowej ich pensjonatu można się dowiedzieć, że mile widziane są przede wszystkim małżeństwa heteroseksualne i to właśnie na nie czekają podwójne łóżka.

– Zdarzyło mi się już odmówić ludziom, którzy chcieli wynająć kwaterę w wiadomym celu. Odmówiłem podobnie jak tym dżentelmenom. Nie chcę, by pod moim dachem działy się rzeczy godzące w moją wiarę chrześcijańską – powiedział Bull. Właściciele pensjonatu są wspierani przez Christian Institute argumentują, że nie jest to żadna dyskryminacja, ponieważ w ich hotelu nie ma też miejsca dla par heteroseksualnych, które nie są małżeństwem.

Radca prawny homoseksualnej pary postępowanie właścicieli hotelu uważa za pogwałcenie Konwencji praw człowieka. Takiej okazji nie mogli również przepuścić ludzie propagujący homo-, bi- i transseksualistów. Jedna z takich organizacji – Stonwell – czyn państwa Bulls uważa za nieprzystające do standardów XXI wieku.

– Przez 26 lat prowadzenia hotelu nigdy nie mieliśmy podobnych problemów i zawsze spotykaliśmy się ze zrozumieniem ludzi. Nikomu nie narzucam swojego stylu życia i tego samego oczekuję od pozostałych – podkreśla Pani Bull.

MM/Rz

Za: Fronda.pl


ZOB. RÓWNIEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8032 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]