Premier Włoch: chciałbym, żeby Putin był w mojej drużynie

Aktualizacja: 2015-03-3 9:00 pm

Premier Włoch Mateo Renzi złoży jutro i w czwartek wizyty w Kijowie i Moskwie. Włoski przywódca powiedział o Władimirze Putinie, że chciałby, by ten grał w jego drużynie, mając na myśli udział Rosji w walce z islamskim terroryzmem.

Włoski premier zapowiedział, że jednym z głównych tematów jego wizyty w Rosji będzie sytuacja w ogarniętej chaosem Libii, którą Włochy uważają za zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa. 

Renzi zaznaczył jednak, że stosunki z Rosją będą uzależnione od postawy Moskwy wobec sytuacji na Ukrainie. “Putin ponosi odpowiedzialność za naruszenie integralności Ukrainy. Ja staram się przekazać taki komunikat: jeśli Rosja powróci do stołu wspólnoty międzynarodowej, wszyscy będziemy spokojniejsi” – mówi cytowany przez Polską Agencję Prasową Renzi. “Jest jednak jasne, że aby usiąść przy tym stole, Putin musi wyjść z Ukrainy” – dodał włoski premier. Według Renziego pożądane by było, aby w walce z islamskim terroryzmem Rosja była po tej samej co Włochy stronie:

“Obecnie trwa obłędna wojna między tymi, którzy chcą terroru, a resztą świata, do której należy wiele państw islamskich. Chciałbym, żeby Putin był w mojej drużynie” – oświadczył.

PAP / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80184 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]