Rosyjski minister finansów: obniżka ratingu to akcja polityczna

Aktualizacja: 2015-02-21 6:57 pm

Anton Siłuanow, minister finansów Rosji, stwierdził, że decyzja agencji Moody’s o obniżaniu ratingu Rosji było „motywowane politycznie”.

„Podejrzewam, że podczas podejmowania decyzji by obniżyć rating agencja kierowała się przede wszystkim czynnikami politycznymi. Uważam, że ocena [agencji] Moody’s jest nie tylko przesadnie negatywna, ale także oparta na skrajnie pesymistycznych założeniach” – stwierdził minister. Jego zdaniem rosyjska gospodarka miała wykazać się odpornością na dalsze spadki cen ropy. Nie zgadza się również z zakładanymi przez Moody’s problemami fiskalnymi i walutowymi, wskazując na pewne umocnienie się rubla w ostatnim miesiącu i pewną stabilizację na rynku surowców. Siłuanow przyznał, że obecnie Rosja ma zamiar zaspokajać swoje potrzeby pożyczkowe w zasadzie wyłącznie na rynku wewnętrznym.

Agencja Itar-Tass stwierdza również, że utrudnienie dostępu do zagranicznych kredytów wiele nie zmieni, gdyż obecnie wiele rosyjskich przedsiębiorstw, a zarazem potencjalnych kredytobiorców, jest obłożona sankcjami. Już teraz nie mają one możliwości pożyczania pieniędzy na rynkach zagranicznych.

Itar-tass.com / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79951 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]