Rzym: Rocznicowa pielgrzymka dominikanek z Fanjeaux

Aktualizacja: 2015-02-19 9:14 pm

Od 9 do 14 lutego br. trwała pielgrzymka zorganizowana przez siostry dominikanki nauczające od Najświętszego Imienia Jezus z Fanjeaux we Francji – w ten sposób zakonnice uczciły 40. rocznicę założenia swojego zgromadzenia. W pielgrzymce siostrom towarzyszyło 950 ich podopiecznych oraz setka nauczycieli i rodziców.

Wspólnota z Fanjeaux powstała z myślą o kształceniu dziewcząt według najlepszych chrześcijańskich wzorców. Obecnie liczy 200 sióstr, posługujących w ośmiu szkołach średnich i sześciu szkołach podstawowych we Francji, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W minionych czterech dekadach zgromadzenie dominikanek doświadczyło wszechstronnego rozwoju, który zawdzięcza wierności Tradycji Kościoła i przywiązaniu do Mszy św. sprawowanej w rycie trydenckim. Za te właśnie dobrodziejstwa pielgrzymi przybyli do Wiecznego Miasta składali dzięki Bożej Opatrzności.

Siostry dominikanki wyraziły wdzięczność władzom kościelnym za zgodę na wspólne wejście pielgrzymów do Bazyliki Świętego Piotra i innych rzymskich bazylik patriarchalnych, ale ubolewały, że pomimo próśb kierowanych do Papieskiej Komisji Ecclesia Dei nie udostępniono im żadnej świątyni w Rzymie, w której pielgrzymi mogliby wysłuchać Mszy św.

Prezentację fotografii ilustrujących to wydarzenie można zobaczyć w serwisie DICI.

Czytaj również:

Niemcy: Dominikanki nauczające z Fanjeaux otworzyły szkołę w Rheinhausen, Francja: Czterdziestolecie Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Nauczających z Saint-Pré, Francja: Matka Simoulin OP i matka Dupouy OP, RIP

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79913 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]