- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Kultowa polska wytwórnia płyt przejęta przez Amerykanów

„Amerykanów”, chłe chłe chłe… „Amerykanów”… – admin

Polskie Nagrania sprzedane. Istniejącą od blisko 60 lat wytwórnię płytową kupił światowy gigant Warner Music. Cena to nieco ponad 8 milionów złotych.

Prezes Warnera Piotr Kabaj uważa, że najbardziej interesująco wygląda zbiór nagrań muzyki klasycznej, dlatego że dotychczas nie był on eksploatowany. Firma będzie chciała wydać jak najwięcej z tych zbiorów, również muzykę popularną. Priorytetem będą te nagrania, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego. [Sraty taty i w d@pę mnie pocałujcie – admin]

W archiwach Polskich Nagrań znajduje się blisko 40 tysięcy produkcji. – Teraz Warner zamierza przyjrzeć się dokładniej tym zbiorom, a następnie przystąpić do podpisywania porozumień z ludźmi, którzy nadal mają do nich prawa – zapowiada Piotr Kabaj. Kilkudziesięciu artystów podpisało już takie umowy.

Polskie Nagrania były w PRL-u praktycznie monopolistą jeśli chodzi o wydawanie płyt. Jedynym ich konkurentem było Polskie Radio. Wśród artystów wydawanych przez Polskie Nagrania byli m.in. Czesław Niemen, Maryla Rodowicz czy Czerwone Gitary. Ostatnio to wydawnictwo remasterowało albumy i wypuszczało je ponownie do sklepów płytowych.

Bezpośrednią przyczyną upadku firmy był konflikt z krewnymi Anny German, którzy domagali się tantiem ze sprzedaży wznowionych płyt artystki [Nie wierzę! – admin]. Sąd przyznał rodzinie ponad milion złotych odszkodowania.

Pięć lat temu firma ogłosiła upadłość. Zysk z dzisiejszej sprzedaży w połowie zostanie przeznaczony na spłatę długów spółki, reszta trafi do Skarbu Państwa.

http://finanse.wp.pl [1]

Podobno jeszcze jest do sprzedania Wawel, Jasna Góra i Muzeum Narodowe.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2015-02-03) [2]

KOMENTARZ BIBUŁY: Globalny konglomerat Warner Music Group wykupiony został w 2011 roku od akcjonariuszy i obecnie jest własnością firmy Access Industries, którego jedynym właścicielem jest “filantrop” Leonard Bławatnik. 

Majątek tego urodzonego w 1957 roku w Odessie osobnika (nawet angielskojęzyczna Wikipedia nie ukrywa religijno-etnicznej przynależności: Ethicity: Jewish, bo polskojęzyczna nawet nie ma hasła tego osobnika), szacowany jest na 22 miliardy dolarów.

Rodzina Bławatników “wyemigrowała” do USA w 1978 roku w ramach zorganizowanego przerzutu żydowskich rodzin. Wkrótce po  tym nagle młody “Len” wzbogacił się na majątku upadającego ZSSR zakładając, wraz ze swoim kolegą z studiów w Moskwie – Wiktorem Wekselbergiem (Ethicity: Jewish Father) różne firmy-pijawki. Majątek osobnika o swojskim nazwisku “Góra Weksli” szacowany jest dzisiaj na 18 miliardów dolarów. Jest najbogatszym człowiekiem mieszkającym w Rosji. Tylko tych dwóch Żydów – a przecież było ich setki w pierwszej lidze i tysiące w pozostałych – potrafiło zubożyć społeczeństwo rosyjskie na wiele miliardów dolarów.

Doprowadzenie do obecnego stanu, a następnie sprzedaż perełki polskich nagrań w ogóle, ale i za tak śmieszną sumę w szczególności, jest skandalem i kolejnym przykładem całkowitego upadku Polski. I tylko czekać jak któryś-tam Minister Kultury albo sam “Prezydent” nada wysokie odznaczenia dla sprawców tego kryminału za “zasługi dla kultury i gospodarki”.

Tak więc do listy wytwórni muzycznych należących do Warner Music Group [3], dopisana będzie i firma polska, a eksploatował najcenniejsze polskie nagrania i zbierał krociowe zyski będzie nowy właściciel. Żydowski.

  • [4]
  • [5]
  • [6]
  • [7]