Meksyk: sprofanowano Hostie, krzyż i figury

Aktualizacja: 2015-02-3 10:40 am

Nieznani sprawcy sprofanowali meksykańską katedrę Nuestra Senora Acuncion Hermosillo w stanie Sonora.

Sprawcy włamali się do katedry, dopuszczając się straszliwych profanacji. Przeraża dodatkowo fakt, że to już drugie, podobne zdarzenie w ciągu miesiąca.

Nieznani sprawcy włamali się do świątyni najpewniej wczesnym rankiem, 20 stycznia. Wyrwali i rzucili na posadzkę Tabernakulum z konsekrowanymi Hostiami, poprzewracali figury, rozbili krzyż i zniszczyli meble.

Franciszek Ćwik

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-02-03)


Kolejne wstrząsające akty profanacji we Francji

O profanacji we francuskim kościele w Saint-Aldric poinformował na Twitterze proboszcz miejscowej parafii ks. Hervé-Marie Cotton.

„Rano zauważyłem, że z kościoła skradziono nam konsekrowane Hostie i Świecę Paschalną” – napisał proboszcz.

Do innej profanacji doszło w Fontainebleau (departament Seine-et-Marne), gdzie sprofanowano kaplicę Barbizon. Rozbito drzwiczki tabernakulum, rzucono na posadzkę kielich z konsekrowanymi Hostiami. Nikt niczego nie ukradł – celem włamywaczy była profanacja.

16 stycznia ordynariusz Meaux, ks. Jean-Yvesa Nahmiasa odprawił Msza Świętą przebłagalną, koncelebrowaną wraz z proboszczem, ks. José Antonini i licznymi księżmi z pobliskich parafii. Po niej, odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kolei w Nantes na murach szkoły katolickiej wymalowano swastyki.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-02-03)


Indie: napad na kościół w Delhi. Sprofanowano Najświętszy Sakrament

Do kolejnego antychrześcijańskiego ataku doszło w Indiach. Tym razem jego celem był katolicki kościół pod wezwaniem św. Alfonsy w stołecznym Delhi. Do incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Niezidentyfikowani napastnicy włamali się do budynku, plądrując jego wnętrze. Dokonano m.in. profanacji Najświętszego Sakramentu. Był to już piąty taki przypadek w ciągu dwóch miesięcy w samym tylko regionie Delhi.

Władze kościelne wyraziły oburzenie tym atakiem, dokonanym, jak zauważono, w tydzień po narodowym święcie proklamowania Republiki Indii. „Jasno ukazuje to klęskę, jaką poniósł rząd, gdy chodzi o obowiązek ochrony mniejszości i ich miejsc kultu” – stwierdził arcybiskup Delhi Anil J. T. Couto. Dodał, że sam premier Narendra Modi zwracał uwagę na rolę wizerunku stolicy w sposobie widzenia całego kraju. „Atakowanie kościołów właśnie w stolicy spowoduje niepowetowane straty dla reputacji Indii” – powiedział metropolita Delhi.

Źródło: KAI

luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-02-03)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79409 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]