- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Promowała homoseksualizm. Rosyjski sąd ukarał ją grzywną

Jelena Klimova została ukarana karą grzywny w wysokości 50 tysięcy rubli (ok. 2900 zł). Dlaczego? Dopuściła się propagowania „nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich”. Promowała homoseksualny styl życia.

Dziennikarka pracująca dla agencji Rosbalt, Jelena Klimova, założyła serwis mający „wspierać” homo-, trans- i bi-seksualną młodzież w Rosji. Roskomnadzor, federalna służba nadzoru komunikacji i mediów, rozpoczęła postępowanie w tej sprawie jeszcze w listopadzie minionego roku. Urzędnicy podkreślali, że w tej sprawie otrzymali ok. 150 skarg. Roskomnadzor oskarżył aktywistkę, że oferuje wsparcie i poradnictwo młodzieży, choć nie ma ku temu odpowiednich kwalifikacji.

Materiały prezentowane na stronie Klimovej miały na celu budowę wśród młodzieży „pozytywnego obrazu nietradycyjnych relacji seksualnych”, a także popularyzację przekonania, że „nietradycyjne” relacje są równie wartościowe bądź lepsze od heteroseksualnych  – podkreślali urzędnicy. Sąd Niżnego Tagiłu uznał argumenty Roskomnadzoru i skazał Jelenę Klimova na karę grzywny. Dziennikarka ma zapłacić 50 tysięcy rubli. W listopadzie, zgodnie z oficjalnymi danymi statystycznymi, średnia pensja w Rosji wynosiła 33 tysiące rubli.

Klimova zapowiedziała, że oczekuje na uzasadnienie wyroku. Od czasu wprowadzenia oprotestowywanych na Zachodzie przepisów, zakazujących homopropagandy, grzywny nałożono na 4 osoby.

Źródło: themoscowtimes.com

mat