Francuski szpital przeszczepia organy od osób uśmierconych w wyniku „zabiegu” zwanego eutanazją

Aktualizacja: 2014-12-5 8:08 am

W szpitalu w Annecy, stolicy departamentu Górnej Sabaudii, przeszczepia się organy od osób poddanych eutanazji. Informację podało Radio France Info.

W kraju, w którym eutanazja jest formalnie zakazana, są to pierwsze tego typu praktyki. Można ich dokonywać w tamtejszym szpitalu, gdyż placówka podpisała w tej spawie specjalną konwencję z Agencją Biomedycyny.

Eutanazji poddawane są osoby przebywające w długiej i nieodwracalnej śpiączce, których leczenie zostało ograniczone lub całkowicie przerwane. Po śmierci pacjenta interweniuje służba szpitalna, celem pobrania poszukiwanych organów. Szpital zapewnia, że procedura odbywa się zgodnie z bardzo rygorystycznym protokołem, który nie dopuszcza do nadużyć. Wszystko wskazuje na to, że tego rodzaju praktyki rozszerzą się na inne, francuskie szpitale.

FLC

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78271 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]