Wstrząsające profanacje we Francji

Aktualizacja: 2014-10-15 1:02 pm

W diecezji Belley-Ars, na wschodzie Francji doszło do serii profanacji. 9 października, dokonano włamania w kościele w Seyssel. Sprawcy zniszczyli figurę św. Mikołaja oraz ukradli żyrandol.

Do kolejnej profanacji doszło 11 października. Ofiarą bandytów padły dwa kościoły parafialne: Saint-Jean w Meximieux i Sainte Julie w Lagnieu. Sprawcy włamali się do tabernakulum i ukradli cenne naczynia liturgiczne wraz z konsekrowanymi Hostiami.

Po profanacjach kuria biskupia wydała specjalny komunikat. „Kradzieże te są dla wspólnot parafialnych sprawą bardzo poważną. Nie można nic dokonać niczego bardziej obraźliwego przeciw Bogu”. Zdaniem kurii kradzieży Hostii dokonali najpewniej sataniści.

„Potępiamy wszystkie tego typu ciemne praktyki niszczące duchowo ich sprawców” podkreślono w komunikacie Na prośbę biskupa Pascala Rolanda, sprofanowane kościoły będą przez jakiś czas zamknięte. 20 października odbędą się w nich Msze pojednania i przebłagania.

FLC

  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=77171 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]