Szwajcaria: ateistom przeszkadza już sam widok kościoła

Aktualizacja: 2014-09-19 1:30 pm

Ateiści ze Szwajcarii postanowili po raz kolejny pokazać, jak bardzo nienawidzą chrześcijaństwa i korzeni swojego kraju. Zażądali… zaprzestania podświetlania jednego z kościołów w nocy. Przeszkadzało im, że również nocą muszą patrzeć na dom Boży.

Katolicki kościół pw. św. Małgorzaty w Breitenbach/Solothurn w Szwajcarii na mocy decyzji parafii zostanie podświetlony. Dzięki temu kościół będzie widoczny nawet w nocy – to rozwiązanie stosowane w miastach całego świata. Chodzi o pokazanie piękna budowli chrześcijańskiej, ale i o wskazanie na jeden z najważniejszych zabytków miejscowości.

Inicjatywa parafian zdenerwowała okolicznych ateistów, którzy nie chcą oglądać kościoła. Uznali, że taki widok będzie im przeszkadzać i próbowali zablokować montaż oświetlenia protestami – podaje portal fronda.pl.

Jedna z tamtejszych aktywistek ateizmu, niejaka Barbara Jost twierdzi, że oświetlenie kościoła „graniczy z arogancją” gdyż narzuca symbolikę religijną. Jost, co warto zaznaczyć, jest członkiem szwajcarskiego Stowarzyszenia Wolnomyślicieli.

Parafianie nie zlękli się ateistów wymyślających coraz głupsze argumenty. Kościół św. Małgorzaty został podświetlony.

Źródło: fronda.pl

kra

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76683 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]