Komisarz zamknął klasztor Franciszkanów Niepokalanej

Aktualizacja: 2014-09-19 9:42 am

O. Fidenzio Volpi wraz z o. Alfonso Bruno podjął decyzje o zamknięciu kolejnego klasztoru Franciszkanów Niepokalanej, tym razem w Benewencie. To decyzja symboliczna: w tym miejscu zgromadzenie powstało na prawie diecezjalnym, a pierwsi zakonnicy składali swoje śluby.

Destrukcja Franciszkanów Niepokalanej postępuje. Klasztor św. Paschalisa w Benewencie od lat był centrum duszpasterskim, w którym kwitła wiara i życie sakramentalne. W tamtejszym kościele sprawowano liturgie tak według Mszału Pawła VI, jak i zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”. Codziennie przeprowadzano także adorację eucharystyczną.

Posługa Franciszkanów Niepokalanej była w archidiecezji benewentyńskiej ceniona tym bardziej, że inni duchowni nie sprawowali tradycyjnej liturgii – bez względu na potrzeby wiernych. Wraz z wprowadzeniem do zgromadzenia komisarza, o. Volpiego, wierni utracili w tym mieście możliwość uczestniczenia w „starej” Mszy. Zakonnicy otrzymali zakaz sprawowania liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Dziś Franciszkanie Niepokalanej zostali pozbawieni placówki, w którem to zgromadzenie się narodziło.

Źródło: katholisches.info

mat

KOMENTARZ BIBUŁY: Niech za Komentarz, posłużą celne wypowiedzi internautów, wpisane pod w/w tekstem na stronie źródłowej:

sniddy
Wszystko za cichą zgodą i aprobatą naszego uśmiechniętego, miłego dla wszystkich papieża miłości. Otwartość dla absolutnie wszystkich, mecze w piłkę nożną z muzułmanami, życzenia dla Żydów.. Ale bezwzględny miecz dla trwających w prawdzie. Straszne.

wojtek
Dym szatana zagościł na dobre w murach Watykanu wraz z pontyfikatem Franciszka

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=76673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]