Jak rząd nabija rodziny wielodzietne w butelkę. Największe absurdy Karty Dużej Rodziny

Aktualizacja: 2014-06-24 10:27 am

Wprowadzana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Karta Dużej Rodziny już na starcie została ostro skrytykowana przez samych głównych zainteresowanych. Szumnie ogłaszane zniżki dotyczą zakupów w jednych z najdroższych sklepów.

Pomoc, którą miała zapewnić Karta zdaje się być całkowicie oderwana od rzeczywistości i nie spełnia podstawowych potrzeb rodzin wielodzietnych.

Według urzędników resortu pracy i polityki społecznej, rodziny wielodzietne muszą być chyba bardzo zamożne, ponieważ oferowane w ramach Karty Dużej Rodziny zniżki dotyczą drogich sieci sklepów.

I tak na przykład rodzina wielodzietna będzie mogła liczyć na… 5 % rabat w marketach Alma (zniżka na cały asortyment z wyjątkiem tytoniu i alkoholi twardych). Ponadto Karta Dużej Rodziny gwarantuje 10% rabatu na cały asortyment w sklepach z odzieżą marki Vistula oraz 10% rabatu na biżuterię W.Kruk i 5% na kupowane tam zegarki.

Urzędnicy nie zapomnieli także o organizacji wypoczynku. W ramach Karty Dużej Rodziny można liczyć na zniżki przy zakwaterowaniu i wyżywieniu w Centralnych Ośrodkach Sportu oraz… Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle oraz Belwederze.

– Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury, aktywnego wypoczynku, ale także obniży ich wydatki na życie – przekonywał Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Najwyraźniej obietnice te, nie znajdą pokrycia w rzeczywistości.

 

Zobacz na jakie zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny. Część z nich jest doprawdy absurdalna (KLIKNIJ I CZYTAJ PEŁNĄ LISTĘ PARTNERÓW KARTY DUŹEJ RODZINY).

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=75246 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]