USA: „Katoliccy” nauczyciele bojkotują naukę Kościoła

Aktualizacja: 2014-05-14 9:43 am

Część nauczycieli pracujących dla szkół archidiecezji Cincinnati odmawia podpisania nowej umowy o pracę, która wymagałaby od nich uznawania… katolickiej moralności. Podobne umowy podpisują nauczyciele w innych diecezjach, w Cincinnati wywołało to jednak sprzeciw starannie podsycany przez lewicowe media.

Zgodnie z zapisami nowego kontraktu pracownicy katolickich szkół zobowiązują się do unikania „działań lub sposobu życia, które mogłyby przynieść ujmę, spowodować w szkole skandal bądź przeczyć katolickiej doktrynie lub moralności”. Oznacza to także, że osoby chcące pracować w katolickiej edukacji nie mogą publicznie wspierać ruchów lub postaw sprzecznych z wiarą i moralnością chrześcijańską. Podpisanie umowy jest warunkiem pracy w kolejnym roku szkolnym.

Zorganizowana opozycja wobec nowej umowy, myląca jej intencje i skutki, jest dla nas czymś frustrującym – komentuje rzecznik archidiecezji Dan Andriacco. – Zasadniczo, nikt kto podpisał kontrakt na ten rok lub poprzedni nie powinien wahać się przed podpisaniem go na kolejny. Zapisy umowy pozostają te same: nauczyciele nie będą publicznie krytykować nauczania Kościoła katolickiego – dodaje.

Kolejnej umowy nie podpisze Molly Shumate, nauczycielka podkreślająca, że… jej syn jest zadeklarowanym homoseksualistą. W wywiadzie dla „Cincinnati Enquirer” Shumate stwierdziła, że wyznawanie katolickiej moralności pracując w katolickiej szkole oznaczałoby dla niej, że „nie wspiera syna”. Kobieta podkreśliła, że w jego sposobie życia nie widzi niczego złego bo „takiego stworzył go Bóg”. Inni nauczyciele twierdzą, że nie zgadzają się z katolicyzmem w kwestiach tak etyki seksualnej, aborcji i zapłodnienia in vitro itd.

Źródło: cbn.com

Marcin Rak

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=74643 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]