Włochy: zaskoczenie i ból po aresztowaniu generała kamilianów

Aktualizacja: 2013-11-7 12:21 pm

Ogromne zaskoczenie i wielki ból – w ten sposób rada generalna zakonu kamilianów odniosła się do informacji o aresztowaniu swego przełożonego generalnego. O. Renato Salvatore został zatrzymany wczoraj pod zarzutem współudziału w porwaniu. By nie dopuścić do udziału w wyborach dwóch przeciwnych sobie zakonników miał zorganizować fikcyjną kontrolę policyjną. W jej wyniku nie mogli oni głosować i tym samym zatrzymany obecnie generał został wybrany na kolejną kadencję.

W specjalnym komunikacie rada generalna kamilianów wyraża nadzieję, że cała sprawa zostanie dokładnie wyjaśniona. Zachęca też zarówno zakonników, jak i całą wielką rodzinę kamiliańską, do modlitwy w intencji ojca generała.

Razem z generałem kamilianów zatrzymano pięć osób. Jeden z mężczyzn jest doskonale znany włoskiej straży finansowej z wcześniejszych śledztw prowadzonych przeciwko niemu w sprawie oszustw finansowych. Ze śledztwa wynika, że dążył on do przejęcia zupełnej kontroli nad dwoma szpitalami prowadzonymi przez kamilianów na południu Włoch. Gdyby doszło do wyboru innego generała, straciłby tę kontrolę.

bz/ andnkronos, camilliani.it

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=71110 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]