Tajwański sposób na przetrwanie kryzysu: Były więzień poprosił o powrót do więzienia

Aktualizacja: 2009-02-26 9:14 am

Po odbyciu wyroku 10 lat więzienia, bezrobotny i bezdomny poprosił policję o możliwość powrotu do celi – podają lokalne media w Tajwanie.

Gdy policja znalazła 45-letniego bezrobotnego mężczyznę śpiącego w kartonach na ulicach Taipei, ten zwrócił się o pomoc w odesłaniu go do więzienia. Po pewnym czasie, Wang zwrócił się ponownie do policji, jednak rzecznik policji powiedział, iż “Doradziliśmy mu aby zaczął szukać pracy. Nie wiem dlaczego nie może znaleźć pracy, być może pracodawcy sądzą, że się nie nadaje albo że jest za stary.”

Tajwan przeżywa recesję w związku ze spadkiem zapotrzebowania na wyroby przemysłu elektronicznego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) na podstawie Reuters

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7068 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]