Katolicki pogrzeb nie dla mafiosów

Aktualizacja: 2013-08-12 11:39 am

Ksiądz biskup Antonio Raspanti, ordynariusz sycylijskiej diecezji Acireale, wydał specjalny dekret, w którym zakazuje wyprawiania katolickich pogrzebów osobom, które prawomocnie zostały skazane z powodu mafijnych zbrodni i nie wykazały następnie żadnej skruchy ani chęci poprawy. „Sycylijskie sumienie Kościoła w ciągu ostatnich lat bardzo dojrzało w tej kwestii. Bez wątpienia wpłynęły na to kolejne zamachy na przedstawicieli władzy, osoby cywilne czy ludzi Kościoła, jak choćby śmierć niedawno beatyfikowanego ks. Pino Puglisiego” – czytamy w dokumencie. Jak napisał ordynariusz Acireale, dekret ma posłużyć refleksji osób ochrzczonych, które wchodzą w układy mafijne, i być dla nich punktem wyjścia do zastanowienia się nad życiem, krokiem ku nawróceniu. – Zawsze można się zmienić, nawet jeśli odbywają w więzieniu karę za mafijne przestępstwa. Osoba prawdziwie wierząca nie może być mafiosem, to się nawzajem wyklucza – podkreślił ks. bp Raspanti.

MP, RV

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=69814 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]