Bp. Fellay: Nie mamy potwierdzenia promulgacji dokumentu o indulcie powszechnym

Aktualizacja: 2006-10-11 12:00 am

Wobec pogłosek dochodzących z prasy świeckiej powołującej się na bliskie kontakty z Watykanem, zapowiadających tzw. uwolnienie Mszy świętej sprawowanej według Mszału św. Piusa V, Sekretarz Generalny Bractwa świętego Piusa X – SSPX, bp Bernad Fellay zapytany przez dziennikarza agencji internetowej Affaritalini, powiedzial, że “W tym momencie nie możemy jeszcze o tym dyskutować. […] Nie mamy pewności co do promulgacji dokumentu i można przyjąć, że w chwili obecnej on nie istnieje”.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=629 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]