Kościół w Polsce nie schodzi z drogi posoborowego zbiorowego samobójstwa: Rekolekcje de-ewangelizacyjne, grupy oazowe, księża na dyskotece, wspólne kąpiele…

Aktualizacja: 2009-02-5 11:20 am

Salezjańskie duszpasterstwo akademickie “Pertoklezja”, działające w parafii św. Stanisława Kostki “STANISŁAWÓWKA” w Płocku zorganizowało w ubiegłym roku rekolekcje de-ewangelizacyjne pod retorycznym hasłem: „Czystość przedmałżeńska. Szanse i porażki.”

Ze zdjęć zamieszczonych w galerii duszpasterstwa możemy przekonać się, że zagadnienie to było poddawane rzetelnej próbie.

 


Na szczęście nad wszystkim czuwało czujne oko Księdza Duszpasterza. Tak, to ten pierwszy z lewej na zdjęciu poniżej.

A tutaj podczas tańca ewangelizującego:


Warto zaznaczyć, że wspomniane duszpasterstwo ma więcej pomysłów na robienie sobie kpin z religii katolickiej, organizując tzw. Wieczory chwały, gdzie wszyscy gibają się w rytm nowoczesnej muzyki, identyfikując czerpaną stąd przyjemność z jakimś przeżyciem religijnym.

dnia 5.2.09

Nowa kultura z Jezusem: Czyli Oaza będzie szaleć na dyskotece

Wtorkowy Dziennik Łódzki informuje o kolejnym pomyśle z cyklu – “jak przyciągnąć młodzież do Kościoła, przy założeniu, że cel uświęca środki”.

Katolicy z woj. łódzkiego kręcą z niedowierzaniem głowami. Powód? Młodzież i księża będą szaleć na wspólnej dyskotece. Będą DJ-e i wodzireje oraz modlitwa i spowiedź. Chętnych nie brakuje…

Nawet tysiąc młodych ludzi m.in.: z Łodzi, Zgierza, Pabianic, Piotrkowa i Tomaszowa przyjedzie do Bełchatowa na pierwszą Ogólnopolską Dyskotekę Ewangelizacyjną. Impreza odbędzie się w walentynki, 14 lutego, w dyskotece Manhattan, jednej z największych w kraju.

Wiernym organizatorzy zapewnią darmowy dojazd. – Zarezerwowaliśmy kilkanaście autokarów – mówi ks. Michał Misiak. – Liczymy na duże zainteresowanie. Już mamy deklaracje 600 osób.

Na niestosowany dotąd w Polsce sposób nawracania młodych ludzi wpadł ksiądz z Bełchatowa. – Wymyśliłem to wspólnie z młodzieżą z naszej Oazy. Podobne zabawy odbywały się w bełchatowskm klubie Piwnica. Zainteresowanie było ogromne, dlatego postanowiliśmy zrobić coś większego – mówi ks. Michał Misiak. – Chcemy dotrzeć do miejsc, gdzie zazwyczaj nie głosi się Ewangelii.

Podczas dyskoteki będzie prohibicja, o czym informuje hasło na plakatach wiszących w kościołach archidiecezji łódzkiej: “No sex, No drugs, No alcohol. Only New Culture with Jesus”. Impreza jest też promowana w Internecie. Nietypowa dyskoteka nie ograniczy się do tańca. Po północy w wydzielonych zaciemnionych pomieszczeniach młodzi ludzie będą mogli się wyspowiadać. Dla młodzieży wystąpi też grupa artystyczna z pantonimą “Lifehouse”. Pomysłowi przyklasnęła nawet łódzka kuria, która pomogła rozpropagować imprezę. – Patrzymy z zaciekawieniem na tę inicjatywę i trzymamy kciuki za jej powodzenie. Nikt tego nowatorskiego pomysłu nie potępia – mówi ks. Jarosław Kłys z Kurii Archidiecezji Łódzkiej.

dnia 5.2.09
“Rekolekcje de-ewangelizacyjne”

Za: Kronika Novus Ordo

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=6247 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]