Kalifornia zakazuje prowadzenia terapii wśród nieletnich homoseksualistów

Aktualizacja: 2012-10-3 10:49 am

Od nowego roku żaden licencjonowany terapeuta na terenie Kalifornii nie będzie mógł prowadzić wśród osób poniżej 18. roku życia jakichkolwiek działań zmierzających do wyzwolenia się z homoseksualizmu lub pomagać osobom nieletnim, cierpiącym ze względu na swoje nieakceptowane skłonności homoseksualne. Projekt stanowej ustawy, przy entuzjastycznym poparciu środowisk homoseksualistów podpisał gubernator Jerry Brown z Partii Demokratycznej. Wbrew opozycji, Kalifornia, jako pierwszy stan w USA, zakazała prowadzenia tego typu terapii wśród nieletnich osób o skłonnościach homoseksualnych.

Według gubernatora Browna, „tego typu terapie pseudonaukowe”, przyczyniają się do wzrostu depresji wśród nastolatków objętych nimi. Z kolei terapeuci z National Association for Research & Therapy of Homosexuality (NARTH), uważają, że twierdzenia o powszechnych szkodach, do jakich rzekomo przyczyniać się mają terapie, nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji regulacje są wymierzone w rodziców, którzy od tej pory nie będą mogli wychowywać swych dzieci, zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami.

Republikanie zamierzają zaskarżyć ustawę przed sądem. Ich zdaniem, narusza ona prawo rodziców do wychowania swych dzieci i jest sprzeczna z Konstytucją USA, gdyż ogranicza prawo terapeutów do wolności słowa.

Jak podkreśla amerykański psychoterapeuta Richard A. Cohen, jedną z przyczyn homoseksualizmu jest potrzeba miłości i zainteresowania ze strony rodzica tej samej płci. Jak twierdzi twórca modelu terapii uzdrowienia z homoseksualizmu – opartego na procesie przemiany na płaszczyznach: duchowej, uczuciowej, osobowej i fizycznej – wiele osób pragnie pokonać lęk przed bliskością osoby odmiennej płci i poszukuje zmiany swoich skłonności.

Źródło: KAI

pam

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=61649 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]