Duńska policja: monitoring nie przyczynia się do zwalczania przestępczości

Aktualizacja: 2012-08-13 9:30 am

Policja w Kopenhadze nie zwiększy liczby kamer używanych do monitorowania miasta. Zdaniem duńskich policjantów, nie przyczyniają się one do zwalczanie przestępczości.

Inspektor Svend Foldager z duńskiej policji powiedział dziennikowi „Berlingske”, że zawieszono plany zwiększenia liczby kamer w monitoringu Kopenhagi. Utrzymanie kamer oraz przechowywanie zapisu z nich, jest bowiem zbyt drogie, a wedle policyjnych badań, nie wpływa ono na spadek liczby popełnianych przestępstw. Nie ma też charakteru zapobiegawczego, a wykrycie rozbojów czy kradzieży dzięki monitoringowi, jest jedynie symboliczne. Podobnego zdania jest Petera Lauritsen z Forum Badań Ochrony na Uniwersytecie w Aarhus, który przekonuje o wynikach swoich badań, analogicznych do danych duńskiej policji.

Za dalszym rozpowszechnianiem sieci „wielkiego brata”, są oczywiście politycy duńskiej socjaldemokracji. Radny partii Lars Rasmussen Aslan zapowiedział, że używane będą formy społecznego nacisku na zwiększenie liczby kamer, bowiem wie on z doświadczenia, że monitoring ma charakter prewencyjny.

Źródło: Berlingske

MM

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=59674 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]