Okrutny ubek skazany. Trzy lata więzienia

Aktualizacja: 2012-06-27 8:35 am

Były oficer UB 86-letni Jerzy K. został dzisiaj prawomocnie skazany na 3 lata więzienia za znęcanie się nad więźniami politycznymi okresu stalinowskiego. Oprawca zapowiada kasację do Sądu Najwyższego.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Autor: gb, | Źródło: PAP, Niezależna.pl

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Na trzy lata więzienia sędziowie bez zmrużenia oka skazują za kradzieże rowerów i włamania do piwnicy, natomiast w przypadku tego brutalnego zbrodniarza kara powinna być znacznie wyższa, odstraszająca, no i oczywiście powinna zapaść 20 lat temu, gdy “Jerzy K.” spokojnie cieszył się swoją emeryturą podlewając róże na działce. Niestety, tzw. wymiar sprawiedliwości w PRL-bis nie jest ani rychliwy ani sprawiedliwy.

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=58152 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]