UK: Krzyż obraża widzów opery mydlanej?

Aktualizacja: 2009-01-18 11:06 am

Ekipa filmowa realizująca scenę ślubu kościelnego dla opery mydlanej Coronation Streeet zażądała ukrycia krzyża, bo podobno “może obrazić widzów”.

Wielebny James Milnes z kościoła pw. świętej Maryi w Nether Alderley był zdumiony tym, że ekipa popularnego w Anglii serialu tak wiele energii poświęciła na uporanie się z “problemem krzyża”. – Nasz kościół jest kwintesencją typowego angielskiego kościoła. Kto mógłby się poczuć urażony widząc tu krzyż? Ludzie spodziewają się zobaczyć krzyż w kościele tak samo jak spodziewają się Koranu w meczecie, czy Tory w synagodze. To było niedorzeczne, poprawność polityczna w tym wypadku przekroczyła próg szaleństwa.

Co się właściwie stało? Na początku zdjęć filmowcy poprosili, by usunąć krzyż z kościoła. Gdy okazało się, że jest wmontowany na stałe w mur świątyni, zasłonięto go kwiatami i kandelabrem. Rzecznik prasowy serialu “Coronation Street” tłumaczy: – Zajmujemy się sprawdzeniem, jak do tego doszło. Jak słusznie zauważył wielebny Milnes, wybraliśmy tę świątynię, ponieważ jest kwintesencją typowego angielskiego kościoła. Bhaterowie telenoweli – Molly i Tyrone – chcieli wziąć tradycyjny kościelny ślub. Zasłanianie krzyża było pomyłką i przepraszamy za to. Nie wiadomo więc, kto dokładnie miał taką obsesję na punkcie symbolu Męki Pańskiej. Wiadomo jednak, że ksiądz Milnes planuje za pieniądze z wynajmu kościoła przeznaczyć na zakup dużego, srebrnego… krzyża.

BB/news.bbc/digitalspy.co.uk


Za: Fronda.pl
“Krzyż obraża widzów opery mydlanej?”


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5666 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]