Sąd w Peru: Nie wolno zwolnić z pracy pijanego

Aktualizacja: 2009-01-15 1:36 pm

LIMA (Reuters): Sąd w Peru zadecydował, że pracownik nie może być zwolniony za przebywanie w miejscu pracy w stanie wskazującym na spożycie alkoholu i nakazał pracodawcy przyjęcie go z powrotem.

Trybunał Konstytucyjny w Limie orzekł, że pracodawca w Chorrilos będzie musiał przyjąć z powrotem do pracy Pablo Cayo, który pracując jako sprzątacz  został wyrzucony za przebywanie w miejscu pracy po pijanemu. Sędzia Fernanto Calle stwierdził, że jakkolwiek Cayo był pijany, to zwolnienie go z pracy było reakcją przesadną, gdyż  “nikogo on ani nie obraził ani nie zranił”.

Decyzja sądu w Limie wydana 14 stycznia br. została skrytykowana przez rząd i określona jako niebezpieczny precedens. Minister pracy, Jorge Villasante określił tę decyzję jako “zły pomysł na rozluźnianie wymagań w miejscu pracy”. Celso Becerra, szef administracji w Chorrillos w podobnych słowach skrytykował decyzję mówiąc: “Wyrzuciliśmy z pracy cztery osoby, które przyszły pijane, a dwie z nich to kierowcy. Jak można zezwolić na to, aby pijany mógł pracować, przecież może on kogoś przejechać.”


KOMENTARZ BIBUŁY: Ech, coś ten polski Trybunał Konstytucyjny zaspał ostatnio i wyprzedzili go koledzy peruwiańscy. Czy to efekt wizyty “polskiego słoneczka” w Peru, który zawiózł tam jakieś chorobliwe prątki – nie wiadomo, ale możliwe, że przywiózł on inne wirusy i choróbska, które zagnieżdżą się w togach “autorytetów sędziowskich”. Tylko czekać na podobne decyzje Trybunału w Warszawie, bo w Polsce to sprawa nie cierpiąca zwłoki. Coś się spóźniacie, panowie sędziowie!
Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5602 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]