Rosja: Zakaz promowania zboczeń wśród nieletnich

Aktualizacja: 2012-03-2 12:01 pm

Deputowani Petersburga przegłosowali akt prawny, który wprowadza karę grzywny za publiczne propagowanie homoseksualizmu, transseksualizmu i biseksualizmu, adresowane do osób niepełnoletnich. Przewiduje on kary w wysokości 5000 rubli dla osób fizycznych, 50 000 rubli dla osób urzędowych oraz od 250 000 do 500 000 rubli dla osób prawnych. Aby wejść w życie, musi jeszcze zostać podpisany przez gubernatora Petersburga. Nowe prawo spotkało się ze słabo w Rosji słyszalną krytyką organizacji zrzeszających pederastów i innych zboczeńców. Krytykują one zwłaszcza brak precyzyjnych definicji działań składających się na propagandę. Ten brak precyzji oznacza, że przepisy aktu mogą znaleźć w praktyce bardzo szerokie zastosowanie.

Krytycy ustawy chcą podążać neoliberalną drogą, wprowadzać wychowanie seksualne (…), zezwalać na adoptowanie dzieci przez małżeństwa osób tej samej płci, jak w niektórych państwach Europy. – skomentował głosy przeciwników Witalij Milonow, petersburski deputowany partii Jedna Rosja, który głosował za przyjęciem aktu. W jego ocenie nowe prawo to znak, że Rosja nie będzie się dłużej uginać przed liberalnymi tendencjami eksportowanymi przez Zachód.

(Na podstawie PAP opracował A.D.)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52770 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]