Amerykański gwiazdor reklamuje komunistyczny dziennik

Aktualizacja: 2012-02-18 11:11 pm

Dustin Hoffman wziął udział w kampanii, której celem jest uratowanie komunistycznego włoskiego dziennika “Il Manifesto”.

Na stronie internetowej gazety zamieszczono zdjęcia amerykańskiego aktora z jej egzemplarzem w ręku oraz hasło: “Ja czytam, a wy?”.

Hoffman jest pierwszą gwiazdą światowego formatu , która przystąpiła do akcji ratowania zagrożonego upadkiem “Il Manifesto”. Założony w 1969 roku dziennik boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Jedną z ich przyczyn są cięcia w dotacjach z budżetu państwa na skutek rządowego programu oszczędnościowego.

W obliczu groźby upadku redakcja zaapelowała do czytelników, by przysyłali swe zdjęcia z jej egzemplarzem w ręku. Jednym z czytelników okazał się aktor znany z ról w filmach “Absolwent” i “Rain Man”. Na zdjęciach widać, jak Dustin Hoffman rozkłada dziennik, czyta go i podnosi dwa palce w geście zwycięstwa.

Okoliczności zaangażowania laureata Oskara nie są znane. To nie pierwszy jego kontakt z Włochami. Niedawno Hoffman wziął udział w wielkiej międzynarodowej kampanii reklamującej region Marche.

(PAP)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52138 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]