Petersburg zakazał propagowania homoseksualizmu

Aktualizacja: 2012-02-11 10:33 pm

W rosyjskim Sankt Petersburgu za propagowanie homoseksualizmu za pomocą tęczowych flag można dostać grzywnę. Wprowadzenie podobnej ustawy planuje również Moskwa.

Ustawa zakazująca propagowania homoseksualizmu została uchwalona przez parlament w rosyjskim Sankt Petersburgu w środę.

Za sprawą regulacji zakazane i karane będzie „propagowanie homoseksualizmu i pedofilii”. W przypadku naruszenia zakazu nałożona może zostać grzywna w wysokości od 120 do 12 tys. euro. Zakaz dotyczy np. propagowania homoseksualizmu za pomocą tęczowych flag – symbolu organizacji homoseksualnych, a także oficjalnych akcji – takich jak tęczowe parady. Regulacje te ostro krytykują organizacje praw człowieka oraz stowarzyszenia gejów i lesbijek.

Zakaz propagowania homoseksualizmu cieszy się poparciem w Rosji, a jego wprowadzenie argumentowane jest najczęściej koniecznością ochrony osób niepełnoletnich. Podobne regulacje istnieją już w miastach Archangielsk, Riazań i Kostroma. Wprowadzenie tego typu ustawy planuje również Moskwa. Ponadto w Dumie Państwowej – parlamencie Rosji trwają starania o wprowadzenie krajowego zakazu propagowania homoseksualizmu.

Justyna Bonarek/welt.de/Kresy.pl

Za: Kresy.pl (11 lutego 2012)

Rosja: sprzeciw wobec obscenicznych parad i homo-nauczycieli

Z sondaży opinii przeprowadzonych w Rosji wynika, iż mieszkańcy tego kraju są zdecydowanie przeciwni paradom pederastów i nie chcą, aby homoseksualiści pracowali jako nauczyciele ich dzieci. 

Badania opinii wśród Rosjan przeprowadzono na zlecenie komisji parlamentarnej, do której trafiły inicjatywy ustawodawcze dotyczące m.in. zezwolenia na homo-parady. 74 proc. Rosjan nie chce definiowania jakichkolwiek praw homoseksualistów, gdyż uważa homoseksualizm nie za jedną z „orientacji seksualnych”, ale za zachowanie niezgodne z naturą człowieka. Podobna grupa wypowiedziała się kategorycznie przeciwko stworzeniu możliwości prawnych dla zawierania „małżeństw” gejowskich – przytacza wyniki badania portal wiara.pl. 

Aż 87 proc. badanych domagało się wprowadzenia prawnego zakazu organizowania parad homoseksualnych na ulicach rosyjskich miast. 82 proc. uważa, że homoseksualiści nie powinni być zatrudniani jako wychowawcy oraz nauczyciele w szkołach. 

Badania prowadzono wśród mieszkańców 149 miast w różnych częściach Rosji. 

Kilka tygodni temu przewodniczący Synodalnego Wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem, ks. Wsiewołod Czaplin, wezwał do zaostrzenia prawa wobec propagandy homoseksualizmu w Rosji. 

Źródło: wiara.pl

Za: PiotrSkarga.pl (2012-02-13)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51751 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]