Kanada: Toto-lotkowy przekręt

Aktualizacja: 2009-01-6 5:27 pm

Mieszkający w okolicach Toronto 27-letni Thomas Noftall przywitał Nowy Rok z wielką radością: na jeden z czterech kupionych przez niego losów loterii zdrapkowej (Scratch-off tickets) wygrał on 135 tysięcy dolarów. Radość zwycięzcy nie trwała jednak zbyt długo, bowiem gdy skontaktował się on z biurem Ontario Lottery and Gaming Corp. a następnie osobiście udał się siedziby toto-lotka, powiedziano mu, że pieniędzy nie otrzyma, gdyż… zaszła pomyłka. Rzecznik prasowy loterii powiedział pismu Sun, że “wydrukowno i rozprowadzono 1000 losów z błędnymi numerami”.

Nie ujawniono dotychczas kiedy loteria się dowiedziała o błędzie drukarskim i czy zamierza wycofać niefortunne losy. Biznes loteryjny kręci się więc dalej, a naiwni kupują puste losy.

Na podstawie: UPI

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5172 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]